Szachowy Mecz Przyjaźni
z okazji 100-lecia Śląskiego Związku Szachowego

Zapowiedź Meczu Przyjaźni pomiędzy Śląskim, a Małopolskim Związkiem Szachowym

Z ogromną przyjemnością informujemy, że z okazji obchodów 100-lecia istnienia Śląskiego Związku Szachowego odbędzie się wyjątkowy mecz przyjaźni pomiędzy Śląskim, a Małopolskim Związkiem Szachowym. Wydarzenie to odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia 2024 roku, o godzinie 16:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, zlokalizowanym przy Placu Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice.

W ramach tego historycznego spotkania uczestnicy rywalizować będą w dwóch różnych formatach gry. Najpierw każdy zawodnik rozegra po dwie partie w formule szachów szybkich, gdzie tempo gry wynosić będzie 12 minut na partię z dodatkiem 3 sekund za każdy ruch. Następnie, gracze zmierzą się również w dwóch partiach w formule szachów błyskawicznych, gdzie czas na partię zostanie ograniczony do 3 minut z dodatkiem 2 sekund za każdy ruch. W przypadku remisu, ostateczne rozstrzygnięcie zapewni pojedynek typu ARMAGEDON, pomiędzy prezesami obu związków.

Spotkanie będzie miało charakter otwarty dla publiczności, gdzie na 100 szachownicach zgromadzą się zarówno przedstawiciele władz szachowych, samorządowcy, sponsorzy, jak i zaproszeni goście VIP. Ponadto, specjalne szachownice zostaną przeznaczone dla kobiet oraz dla reprezentantów klubów szachowych z obu regionów.

Warto również przypomnieć, że rok temu, z okazji 85-lecia Małopolskiego Związku Szachowego, doszło do podobnego starcia między oboma związkami. Wówczas zwycięstwo przypadło reprezentantom Śląska, co sprawia, że tegoroczny mecz staje się doskonałą okazją do rewanżu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników szachów do kibicowania podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Więcej informacji na temat meczu oraz pozostałych obchodów związanych z 100-leciem Śląskiego Związku Szachowego można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: 100.szs.org.pl.

Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich pasjonatów szachów!